Amazfit Bip Çince versiyon kalıcı olarak Ingilizce versiyona çevirmek

Amazfit Bip çince sürümü ingilizce sürüme kalıcı olarak çevirmek için :
Öncelikle bu işlem firmware versiyon düşürme veya yükseltme işlemleri içerdiği için son derece riskli ve bir şeyin ters gitmesi durumunda saat kullanılmaz hale gelebilir, bu konuda sorumluluk işlemleri yapan kişiye aittir.
Tamamını okumadan işlemlere başlamayın !

1- Saatin firmware sürümü V0.1.0.86 veya daha üst versiyon olmalı. Eğer bundan daha düşük sürüm kuruluysa, telefonunuza mi fitin 3.2.9 sürümü veya daha üst versiyonu apkmirrordan kurup güncelleştirin. Saatiniz telefonunuzla çok yakın hatta telefonunuzun dibinde kalsın, telefonunuzu bilerek veya bilmeyerek uçak moduna ALMAYIN!

2- Önce Mili_chaohu_res_1.1.2.05.res dosyasını daha sonra Mili_chaohu_1.1.2.05_EN FORCED_MakeCE.fw dosyasını sırasıyla saatinize gadgetbridge ile kurun. kurulum bitip saat açılınca telefonunuzdaki saatle alakalı olan tüm programlardan koparın hatta mi fit dışındaki gadgetbridge dahil tüm uygulamaları kaldırın ve saati mi fitten eşleştirmeyi sonlandırarak tamamen koparın.

3- saatin ayalarlarından factory reset ile saati fabrika ayarlarına döndürün. sarı onay işaretinden sonra düğmeye uzun basarak bu işlem yapılır.

4- saat açıldığında telefonunuza en güncel mi fit sürümünü kurup saat ile eşleştirin.

5- gadgetbridge apk yı kurup saatin HW sürümünün V0.11.2.4 olup olmadığını kontrol edin. Eğer V0.11.2.4 olduysa artık ingilizce sürüm olmuş demektir. Fakat V0.11.1.4 yazıyorsa hala çince olarak kalmış bir yerde eksik birşey yapmışsınız demektir.

Ayrıca factory reset sonrası saatinizin bluetooth mac adresi de değişecektir bu nedenle telefonunuzda kullandığınız saatle alakalı uygulamalara tekrar tanıtmanız gerekecektir.

 

Dosyaları indir

Gadgetbridge Apk İndir

Leave a Comment

*