Clockworkmod md5 mismatch hatası çözümü

ClockworkMod
Clockworkmod ile yedek aldınız ve yedeği geri yüklerken MD5 mismatch hatası alıyorsanız çözümü burada..

Önemli Uyarı : Yapacağınız bir hata yedeklerinizin silinmesine neden olabilir. Eğer aynen anlatıldığı gibi yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Yine de ben size yedeklerinizi bilgisayara kopyalamanızı öneriyorum.

Marketten android terminal emulatorunu kurun ve çalıştırın

image

 

Programa aynı aşağıdaki gibi cd /sdcard/clockworkmod/backup yazın entere basın.

image

 

daha sonra ekran aşağıdaki gibi hatasız olmalı

image

 

Şimdi dosya yöneticimizden hafıza kartında clockworkmod/backup klasörüne girelim. burada aldığımız yedeklerin listesi olacak.

image

kolaylık olsun diye geri yükleyeceğimiz yedeğin bulunduğu klasörün ismini kopyalayalım.

 

image

 

Terminal programımıza geri dönüp ilk önce cd yazıp boşuk bırakalım ve ekrana basılı tutup kopyaladığımız klasör ismini yapıştıralım.

image

 

aşağıdaki gibi görünebilir. burada yazdığım cd komutu görünmüyor ama yazılı şimdi enter tuşuna basalım

image

 

yine aşağıdaki gibi sorun çıkmadan bu şekilde olması lazım.

image

 

şimdi rm nandroid.md5 komutunu yazarak bozuk olan md5 dosyasını silelim. bu dosyayı silince yedekleriniz silinmeyecek.

image

 

şimdi yeni bir md5 dosyası oluşturmak için

md5sum *img>nandroid.md5 yazalım ve entere basalım. eğer bu kod çalışmazsa yedekleriniz tar uzantılı demektir. o zaman aşağıda ekranda olduğu gibi img yerine tar yazacağız.

md5sum *tar>nandroid.md5 ve entere basalım.

image

 

bir ya da iki dakika bekledikten sonra aşağıdaki ekrandaki gibi sorunsuz yeni komut satırına gelir. artık işlem tamamdır şimdi clockworkmoddan tekrar yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

image

 

Not : Kaynak göstermeden alıntı yapmayın !!

22 Comments

 • mert gündüz dedi ki:

  ömer abi ben telefonum 4.3 yükleşmişdik room bir süre hattım takılı değildi kapanşmışdı hatım hatta kötür yükledim açıldı ama kendi ttelefonuma tkaıyorum ağda kayıtlı değil hatası veriyor başka telefona takınca ave olduğu görükoyr arama felan yapıyor yani kısaca telefoona büyük ihitmal room yükledikden sonra oldu yarım edermisn acil 🙁

 • mert dedi ki:

  ömer abi acil bana yardım lütfen

 • enes ünsal dedi ki:

  cihazım samsung nexus rootlama işini yapmaya çalıştım ama başarılı olamadım su anda açamıyırum teli recovery sayfasına yönlendiriyo ne yapabilirim

 • burak soğukpınar dedi ki:

  Arkadaşlar belki geç oldu belki de bilinen birşey ama daha kolayını söyleyeceğim… root explorer tarzı bir program ile xxxxx.md5 dosyasını silin… aynı klasör içine yeni dosya oluşturup sadece adını sildiğiniz .md5 dosyasıyla aynı yapın… (yani sadece adı aynı olan bomboş bir dosya oluşturmuş olacaksınız)… normal şekilde geri yükleme yapın yedeğiniz hemen yüklenir… sevgiler saygılar…

 • Süheyl dedi ki:

  Allah razı olsun senden. kurtardım bilgileri backupı

 • Teoman Demirhan dedi ki:

  Çok teşekkürler kardeş ellerine sağlık

 • Talha dedi ki:

  bende şu md5.nandroid silme yerinde hata veriyor.No such file or directory dedi ilkde.Bidaha denedim Not found hatası verdi.Yani silindimi?

  • Ömer Faruk Bodur dedi ki:

   Muhtemelen silinmiştir. hafıza kartınızı bilgisayara takıp kontrol de edebilirsiniz.

 • adalet23 dedi ki:

  Bunları galaxy ace de yaptım tabi bunu da ekleyeyim.

 • adalet23 dedi ki:

  Bende de olmuyordu ama bunlara gerek yok sd kartı bilgisayara tak yedeklediğin romun adında muhtemelen boşluk vardır ya da karakterler felan şöyle mesela ’12-03-2012 güzel bir yedek’ bilgisayardan bu yedek dosyasının adını şöyle değiştir ‘aaaaaa’ sonra tekrar geri yüklemeyi dene oluyor eğer geri yükleme yaptıktan sonra sürekli açılış animasyonunda dönüp duruyorsa bu da muhtemelen recowery den kaynaklanıyor olabilir bir defa bende de açılış animasyonu dönüp dururen cwm yi silip telefonun kendi orjinal recoverysini yükledim wipe data ları felan yaptım sonra açıldı. Açıldıktan sonra tekrardan cwm ye dönüş yapabilirsiniz.

 • emrah dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, işe yaradı

 • muhammed dedi ki:

  yaw 10 defa yaptım yine olmadı milleti kandırmaya hakkın yok 3 telefonda yaptım yine olmadı (S3 S2 galaxy y) böyle kandırıkçı olmaz bilmiyosan açma konu 1 saattir uğraşıyorum olmadı kaldır konuyu

  • Ömer Faruk Bodur dedi ki:

   10 defa yaptın olmadıysa ya sende bi problem var ya da yedek dosyaların da.

 • atakan cortu dedi ki:

  çok sağol kardeşim ya. üzülmüştüm onca oyunum programım gitti diye. sayende çözümü kolay oldu 🙂

 • Ali Can Beşik dedi ki:

  telefonu açabilsek onları yapıcaz da telefonu nasıl açıcaz o konu hakkında bilgi verseydin daha iyi olurdu

  • Ömer Faruk Bodur dedi ki:

   Açılmama sorunu ayrı bir sorun ve her telefon için ayrı bir yöntem kullanılır. yüzlerce farklı android cihaz olduğunu düşünürsek hepsine anlatım yapamayız. Bu sorunu forumlarda araştırmanız gerek.

  • dreamnej dedi ki:

   telefon BOOTTA KALIYORSA YANİ TELEFONUNUZUN MARKASI YAZILI şekilde ekran donup kalıyorsa boot flashlamanız gerekir, google dan

   bootta kalma diye araştırın

  • makgun dedi ki:

   Arkadaşım eğer cwm açılıyorsa daha önce yüklediğin romlardan birini yükleyip bu işlemleri deneyebilirsin yada linux işletim sistemindede(ubuntuyu öneririm) bu sorunu çözebilirsin ama 1. yöntem eğer tel açılıyorsa kesin yöntemdir. Şayet telefonun cwm ine giremiyorsan yedeğini yüklemende ayrı bir sorun olacaktır.

Leave a Comment

*